Σέλτικς: Μπλουζάκι “κηδεία των Ουόριορς” από “Κέλτη” φίλαθλο (pic)

2022-06-03T09:32:17+00:00 2022-06-03T09:32:17+00:00.

03/Jun/22 09:32

Αρκετοί φανς των Σέλτικς βρέθηκαν στις εξέδρες του Chase Center στο Σαν Φρανσίσκο, για να δουν από κοντά την αγαπημένη τους ομάδα να παίζει στον πρώτο της τελικό στο ΝΒΑ από το 2010!

Οι Σέλτικς νίκησαν χάρη στο εκπληκτικό τους τέταρτο 12λεπτο, στο οποίο επικράτησαν με 40-16 επί μέρους σκορ και ένας φαν της ομάδας στη Βοστόνης, είχε πάρει μαζί του ένα πράσινο – τι άλλο- μπλουζάκι με τυπωμένη πάνω τη φράση: “Κηδεία των Ουόριορς 2022″!

Με το σκορ καθαρά υπέρ των Σέλτικς περίπου δύο λεπτά πριν το τέλος, ο υπεραισιόδοξος φίλαθλος των Σέλτικς, δεν δίστασε να σηκώσει την μπλούζα του και περιχαρής να “τρολάρει” τους οπαδούς των Ουόριορς που είχαν κατακλύσει τις εξέδρες του Chase Center.

Θα τα καταφέρουν οι Σέλτικς; Θυμίζουμε πως οι Ουόριορς δεν έχουν χάσει ποτέ bask to back τελικούς από τότε που κυριάρχησαν στο ΝΒΑ στα μισά της περασμένης δεκαετίας.

View this post on Instagram

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Oυόριορς: Πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα στα πλέι οφς, παρά το ιστορικό ρεκόρ του Κάρι (Video)

Τρομερός Χόρφορντ: Έκρινε το ματς, έστειλε… φιλάκια και “δεν παίξαμε το καλύτερο μας παιχνίδι” (Video)