Μάικ Μπράουν: Πήγε στην Συνέντευξη Τύπου με λάπτοπ για να δείξει διαιτητικές αποφάσεις

2024-01-15T07:50:17+00:00 2024-01-15T08:33:04+00:00.

15/Jan/24 07:50

Ο Μάικ Μπράουν αποβλήθηκε στο ματς των Κινγκς κόντρα στους Μπακς και εμφανίστηκε με λάπτοπ στην Συνέντευξη Τύπου για να δείξει λάθος διαιτητικές αποφάσεις!

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Το ματς των Μπακς με τους Κινγκς (143-142) τα είχε όλα. Ένταση, πάθος, ανατροπές, σασπένς, παράταση, σουτ νίκης. Και νεύρα.

Ο Μάικ Μπράουν δεν έμεινε μέχρι το τέλος στον πάγκο του Σακραμέντο, καθώς αποβλήθηκε 9:27′ πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας.

Ο προπονητής των Κινγκς εξερράγη κατά την διαιτητών και χρειάστηκε μάλιστα να επέμβη ο Μαλίκ Μονκ, για να αποχωρήσει για τα αποδυτήρια.

Ο 53χρονος ήταν έξαλλος και το έδειξε, ενώ το όνομά του έγινε viral με τα όσα ακολούθησαν στην Συνέντευξη Τύπου μετά την αναμέτρηση.

Ο Μπράουν εμφανίστηκε για τις καθιερωμένες δηλώσεις του με ένα λάπτοπ, προκειμένου να δείξει τις λάθος διαιτητικές αποφάσεις!

Όπως είχε κάνει, για παράδειγμα, πέρυσι ο Δημήτρης Ιτούδης, όταν ήταν προπονητής της Φενέρ, μετά από ένα ντέρμπι κόντρα στην Εφές.

”Θα σας δείξω γιατί αποβλήθηκα από το παιχνίδι. Αυτό είναι στο πρώτο μέρος, στην τρίτη περίοδο στο 1:28′. στο Μπορείτε να δείτε, πηγαίνετε πίσω να δείτε. Ο Φοξ ίσα που βάζει το χέρι του στον Λίλαρντ. Απλή επαφή, δεν τον έσπρωξε. Και του δίνουν τρεις βολές”

Ο Γιάννης αποθέωσε τον Λίλαρντ: “Το πιο δύσκολο σουτ νίκης που έχω δει από κοντά”

Μπακς – Κινγκς: Οι δυο viral φωτογραφίες με Λίλαρντ και Θανάση