18/Jan/17 09:01

Κατήφορος δίχως τέλος για τους Νετς!

18 Jan 2017 2017-01-18T09:01:11+00:00.

- 18 Jan 2017

Οι Νετς εκτός του ότι είναι μια από τις χειρότερες ομάδες του ΝΒΑ, διανύουν και μια τραγική περίοδο όπου η μια ήττα διαδέχεται την άλλη…

Συγκεκριμένα, το Μπρούκλιν έφτασε τις 11 συνεχόμενες καθώς όπως αναμενόταν ηττήθηκε κι από τους Ράπτορς, οι οποίοι επικράτησαν με 119-109.

Ρεκόρ καριέρας για τον Κόρι Τζόσεφ, ο οποίος τελείωσε το ματς με 33 πόντους και μαζί με τον ΝτεΜαρ ΝτεΡοζαν ήταν οι κορυφαίοι του Τορόντο.

Ο τελευταίος αν και ξεκίνησε με 3/14 στο πρώτο ημίχρονο, πήρε στη συνέχεια “φωτιά” κι ολοκλήρωσε το ματς με 36 πόντους και 13/28 σουτ.

Οι Ράπτορς πανηγύρισαν έτσι την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους, σε μια βραδιά που είχαν την ευκαιρία να ξεκουράσουν και τον Κάιλ Λάουρι. Ο Τζόσεφ έκανε εξαιρετική δουλειά και δεν άφησε να φανεί η απουσία του.