NBA: Τρομεροί Ντέιβις-Κάζινς για Πέλικανς, νίκησαν Νετς και Λέικερς! (photo-video)

2017-10-09T07:32:36+00:00 2017-10-09T07:46:26+00:00.

09/Oct/17 07:32

Μία ακόμα ημέρα της pre-season πέρασε με τους Πέλικανς να κερδίζουν τους Μπουλς άνετα με 108-95 χάρη στο “φονικό” δίδυμο ψηλών που έχουν με τους Ντέιβις και Κάζινς. Επίσης χθες το βράδυ οι Λος Άντζελες Λέικερς νίκησαν δύσκολα με 75-69 τους Κινγκς του Κουφού, ενώ οι Νετς διέλυσαν με 117-83 την Νέα Υόρκη.

Στο ματς των Πέλικανς οι νικητές ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα κάτι που αποδείχθηκε και από το τελικό σκορ με τον Άντονι Ντέιβις να έχει 37 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα και τον ΝτεΜάρκους Κάζινς να “αγγίζει” το triple double με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Στην άλλη πολύ εύκολη επικράτηση της βραδιάς, το Μπρούκλιν με ηγέτη τον Ντ’Άντζελο Ράσελ δεν είχε πρόβλημα να “καθαρίσει” την φιλική νίκη από το πρώτο ημίχρονο (59-41). Ο πρώην γκαρντ των Λέικερς είχε 16 πόντους, 7 ασίστ και 3 ριμπάουντ και ο Κράμπε πρόσθεσε άλλους 14 πόντους. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ουίλι Ερνανγκόμεθ με 17 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Οι Λέικερς με τους Ραντλ-Κούζμα πρωταγωνιστές πήραν το “φιλικό” ντέρμπι με το Σακραμέντο των Παπαγιάννη-Κουφού με 75-69, ενώ στο ημίχρονο είχαν και διψήφια διαφορά (41-29). Ο Ραντλ πραγματοποίησε double double με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ ο Κούζμα είχε 15 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Απο τους Κινγκς ο Κουφός είχε 4 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ, ενώ ο Μπογκντάνοβιτς 7 πόντους και 3 ασίστ.