Νετς: Ανατροπή έπος στην εκπνοή από το -28… επικός Ράσελ με 27 στο τέταρτο 12λεπτο!

2019-03-20T09:21:47+00:00 2019-03-20T13:06:07+00:00.

20/Mar/19 09:21

Αν γράψουμε πως… αυτά δεν γίνονται θα έχουμε άδικο; Ποτέ μη λες ποτέ όμως.

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Οι Νετς πέτυχαν την ανατροπή της χρονιάς από το -28 (-25 στο τέλος της τρίτης περιόδου) στο Σακραμέντο, με τον Ντ’Άντζελο Ράσελ να πετυχαίνει ρεκόρ καριέρας με 44 πόντους- τους 27 στο τελευταίο 12λεπτο- για το τελικό 123-121!!!

Να ήταν μόνο αυτά όμως; Όχι δα.

Το ματς κρίθηκε στην εκπνοή, με τον Ρόντα Χόλις Τζέφερσον να μην μπορεί να περάσει την μπάλα στον Ράσελ όπως σχεδιάστηκε (και ποιος άλλος να έπαιρνε το σουτ νίκης άλλωστε;). Επιχείρησε όμως μόνος του το μπάσιμο και με ένα απίθανο “σουτ τσίρκου” έγραψε το τελικό 123-121 ολοκληρώνοντας την επική ανατροπή των Νετς. Απίστευτο…

Οι Νετς νίκησαν με 45-18 στην τελευταία περίοδο – η κορυφαία της ιστορίας τους- κι έκαναν τεράστιο άλμα για να κλειδώσουν την πρόκριση στα πλέι οφ αφού τώρα έχουν διαφορά τριών νικών από τους ένατους Ορλάντο Μάτζικ.

Ο Μάρβιν Μπάγκλεϊ με 28 πόντους κι ο ΝτεΆαρον Φοξ με 27 ήταν οι κορυφαίοι των Κινγκς που δεν ξέρουν από που τους ήρθε. Ε, ας πρόσεχαν τώρα, τι να πούμε πια;