Ράπτορς: Τα “έσπασαν” στην τέταρτη περίοδο με Μπακς, εξαίρεση ο Λόουρι! (photo)

2019-05-16T15:27:53+00:00 2019-05-16T15:27:53+00:00.

16/May/19 15:27

Οι Μιλγουόκι Μπακς έκαναν δύσκολα το 1-0 στους τελικούς της Ανατολής, απέναντι στους Τορόντο Ράπτορς πραγματοποιώντας μία εκπληκτική τέταρτη περίοδο.

Η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο έπαιξε εκπληκτική άμυνα στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα και “καθάρισε” τον πρώτο τελικό με σερί 10-0, αφήνοντας το Τορόντο χωρίς πόντο, για περισσότερα από 3 λεπτά.

Μάλιστα η άμυνα των Μπακς ήταν τόσο συγκεντρωμένη και δυνατή, που “απαγόρευσε” σε οποιονδήποτε παίκτης των Ράπτορς να πετύχει πόντους με σουτ στην τέταρτη περίοδο με εξαίρεση τον Λόουρι, που σκόραρε 5/7 σουτ σε αντίθεση με τους συμπαίκτες του, που είχαν 0/15 σουτ και σκόραραν μόνο με βολές, στο τέταρτο δωδεκάλεπτο που έκρινε τον πρώτο τελικό της Ανατολής.