Μπρούκλιν Νετς: Νέα φιλική νίκη κόντρα στους Λέικερς, θετικός ο Κώστας Αντετοκούνμπο! (videos)

2019-10-12T15:58:42+00:00 2019-10-12T15:58:42+00:00.

12/Oct/19 15:58

Μία ακόμα φιλική νίκη κόντρα στους Λος Άντζελες Λέικερς, επί ιαπωνικού εδάφους πανηγύρισαν οι Μπρούκλιν Νετς με 91-77, με τον Κώστα Αντετοκούνμπο να ξεχωρίζει και τον Άντονι Ντέιβις να τραυματίζεται.

Από το πρώτο μέρος οι Νετς ήταν καλύτεροι, παρά την απουσία του Κάιρι Ίρβινγκ και με την άμυνα τους να ξεχωρίζει, πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με διψήφια διαφορά (47-36). Μάλιστα οι Λέικερς, έχασαν και στο πρώτο εικοσάλεπτο με τραυματισμό, τον Άντονι Ντέιβις ο οποίος χτύπησε στον δεξιό του αντίχειρα, στην συνέχεια αγωνίστηκε ξανά, αλλά τέθηκε νοκ-άουτ στο υπόλοιπο ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα στο παιχνίδι αφού κυρίως αγωνίστηκαν νεαροί παίκτες, που δεν υπολογίζονται για βασικοί και η ομάδα του Μπρούκλιν, δεν δυσκολεύτηκε να πάρει μία άνετη νίκη στο φινάλε, με 91-77.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο ΛεΒέρτ με 22 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Πρινς με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ για τους Λέικερς ξεχώρισαν ο Μπράντλεϊ με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Κώστας Αντετοκούνμπο που σε 10 λεπτά συμμετοχής, είχε 9 πόντους με 3/7 σουτ, 1 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο, ενώ ήταν και ο μοναδικός παίκτης της ομάδας του με θετικό συντελεστή (+9)!

Photo Credit: Brooklyn Nets Twitter