Λέικερς: Λαμπρός και… τριπλός ΛεΜπρόν κατά τους Σανς (Video)

2020-01-02T08:41:01+00:00 2020-01-02T08:41:01+00:00.

02/Jan/20 08:41

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έκανε το πρώτο του τριπλ νταμπλ ως… 35αρης!

Λίγες μέρες μετά τα γενέθλια του (30/12), ο “Βασιλιάς” ΛεΜπρόν μέτρησε 31 πόντους, 13 ριμπάουντ και 12 ασίστ, οδηγώντας τους Λέικερς στην εύκολη νίκη με 117-107 κατά των Σανς στο Λος Άντζελες!

Ο Τζέιμς είχε 11/21 σουτ, ενώ ο Άντονι Ντέιβις πρόσθεσε 26 πόντους (9/16 σουτ) και 11 ριμπάουντ για τη νίκη των Λέικερς που έφτασαν στο 27-7 κρατώντας με καλή διαφορά την πρώτη θέση στη δυτική περιφέρεια.

Οι Λέικερς προηγήθηκαν με 43-17 στο πρώτο 12λεπτο και με +33 στο ημίχρονο! Αν και οι βασικοί άσοι των γηπεδούχων δεν αποσύρθηκαν, οι Σανς κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά μέχρι τους δέκα πόντους αλλά δεν ήταν δυνατό να ανατρέψουν τέτοια διαφορά από την κορυφαία ομάδα της Δύσης και δεύτερη στο ΝΒΑ πίσω από τους Μπακς.

Εξαιρετικό παιχνίδι έκανε ο Έιβερι Μπράντλεϊ με 18 πόντους και 9/9 δίποντα, ενώ 19 έβαλε ο Κάιλ Κούζμα με 3/10 τρίποντα.

Ο Ντέβιν Μπούκερ μέτρησε 32 και επτά ασίστ για τους Σανς που έπεσαν στο 13-21, ενώ ο Κέλι Ουμπρέ τζούνιορ πρόσθεσε 26 με 3/5 τρίποντα. Ο ΝτιΆντρε Έιτον ήρθε από τον πάγκο στο δεύτερο ματς μετά την επιστροφή του από τραυματισμό και είχε 16 πόντους και 14 ριμπάουντ.