Νίκο Μάνιον: Αστόχησε στο ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ λέι απ της ζωής του! (video)

2021-07-25T09:02:12+00:00 2021-07-25T09:02:12+00:00.

25/Jul/21 09:02

Ο Νίκο Μάνιον αστόχησε σε αμαρκάριστο λέι απ στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα της Ιταλίας με την Γερμανία, όμως εν τέλει αυτό δεν κόστισε στην ομάδα του.

Μια καλή άμυνα τις περισσότερες φορές καταλήγει σε μια καλή επίθεση. Αυτό έγινε και στο τρίτο δεκάλεπτο του Γερμανία – Ιταλία, όμως ο Νίκο Μάνιον κατάφερε να αστοχήσει μόνος του!

Συγκεκριμένα, μετά από μια καλή αμυντική προσπάθεια της Ιταλίας, ο Μάνιον έτρεξε μόνος του στο ανοιχτό γήπεδο και είχε την ευκαιρία να σκοράρει, κάνοντας το 61-61.

Παρόλα αυτά, ο γκαρντ των Ουόριορς, όπως θα δείτε και στο βίντεο, αστόχησε σε ένα λέι απ που… ΔΕΝ χάνεται, με αποτέλεσμα η Γερμανία να παραμείνει σε ρόλο οδηγού.

Στο τέλος η Ιταλία μπόρεσε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη, με τον Μάνιον να τελειώνει μάλιστα το παιχνίδι με 10 πόντους, όμως αυτό το λέι απ θα δυσκολευτεί να το ξεχάσει…