Χάποελ Ιερουσαλήμ: Με Φελντέιν νίκη-θρίλερ κόντρα σε Δέδα πριν το Περιστέρι!

2020-02-28T15:53:56+00:00 2020-02-28T15:53:56+00:00.

28/Feb/20 15:53

feldeine_hapoel_panigiriko

Τρελό παιχνίδι και νίκη της Χάποελ Ιερουσαλήμ στην έδρα της Χάποελ Χολόν του Στέφανου Δέδα (112-115), πριν η παρέα του Τζέιμς Φελντέιν υποδεχθεί το Περιστέρι για τα playoffs του BCL!

Το εξ αναβολής παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Winner League του Ισραήλ κατέληξε στα χέρια της Χάποελ Ιερουσαλήμ, η οποία θα υποδεχθεί σε λίγα 24ωρα το Περιστέρι για την πρώτη αγωνιστική των “16” του BCL (4/3, 19:15).

H ομάδα της Ιερουσαλήμ κάνοντας μια φοβερή και τρομερή δεύτερη περίοδο όπου σκόραρε 44 πόντους(!) ανέβηκε στο 15-4, έχοντας στην πρώτη γραμμή δύο πρώην παίκτες ελληνικών ομάδων, αφού πρώτος σκόρερ ήταν ο πρώην άσος της ΑΕΚ και του ΚΑΟΔ Τζέι Κόβαν Μπράουν (27π.) και ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, Τζέιμς Φελντέιν (24π.), με τον Μπράιμο να έχει 22.

Όσο για τη Χολόν του Στέφανου Δέδα που συνεχίζει πλέον με 11-9, ο Μάνι Χάρις αυτή τη φορά έμεινε στους 9π. (3/16 σουτ), χάνοντας και το τελευταίο τρίποντο που θα μπορούσε να στείλει το ματς στην παράταση, με τους 37π. του Φόστερ, τους 22 του Κλάιν αι τους 18 του Αλεξάντερ να μην αποτρέπουν την ήττα, σε ένα άκρως χορταστικό ματς.

Δεκάλεπτα: 27-20, 50-64, 79-89, 112-115.

Photo credit: sportsrabbi.com