ΞΑΝΑ εξαιρετικοί οι αδερφοί Καλαϊτζάκη, ΞΑΝΑ ήττα για τη Νεβέζις

2019-10-13T18:03:23+00:00 2019-10-13T21:05:33+00:00.

13/Oct/19 18:03

“Όαση” για την Νεβέζις (1-4) αποτελούν τα αδέρφια Καλαϊτζάκη, τα οποία είχαν ξανά θετικό πρόσημο στην ήττα από την Σιολιάι (2-3) για την πέμπτη αγωνιστική της LKL.

Της Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Άκρως ελπιδοφόρα ήταν για μια ακόμα εβδομάδα η παρουσία των αδερφών Καλαϊτζάκη, παρά την εντός έδρας ήττα της ομάδας τους από την Σιολιάι με 85-98, σε έναν αγώνα στον οποίο οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν καλύτερη τύχη αν δεν έμεναν τόσο χαμηλά στην τρίτη περίοδο (μόλις 11 πόντοι ενεργητικό).

Συγκεκριμένα, ο δανεικός από τον Παναθηναϊκό Γιώργος Καλαϊτζάκης έμεινε στο παρκέ για 34 λεπτά, σημειώνοντας 15 πόντους, ενώ είχε επίσης 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ αλλά και 6 λάθη.

Από την άλλη, ο αδερφός του Παναγιώτης δείχνει να βρίσκει τα πατήματα του μετά από το νωθρό ξεκίνημα, καθώς μέτρησε 12 πόντους με 3/6 τρίποντα, ενώ είχε επίσης 4 ριμπάουντ και 5 λάθη σε 32 λεπτά.

Αξίζει να σημειωθεί πως αμφότεροι λογίζονται εδώ και καιρό ως βασικά γρανάζια της ομάδας τους, η οποία βρίσκεται στην όγδοη θέση της LKL με ρεκόρ 1-4.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 47-47, 58-73, 85-98