Γαλατασαράι: Ο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Όγκουστ απέκλεισε από το Κύπελλο τους Λοτζέσκι – Μπράουν! (videos)

2020-02-11T20:47:39+00:00 2020-02-11T20:47:39+00:00.

11/Feb/20 20:47

Η Γαλατασαράι με τρομερό τον Ζακ Όγκουστ κέρδισε με 98-81 την Τόφας των Ματ Λοτζέσκι και Ράιον Μπράουν και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Τουρκίας.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας είχε εξαιρετικό ρυθμό και υψηλό σκορ και αυτό βοήθησε την Γαλατασαράι να πάρει ένα αρχικό προβάδισμα στο φινάλε του με 55-47.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Τόφας προσπάθησε να κάνει την ανατροπή, αλλά η επίθεση της δεν βοήθησε και οι γηπεδούχοι διατήρησαν ένα σημαντικό πλεονέκτημα των 9 πόντων (73-64).

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο του προημιτελικού η Γαλατά έκανε ότι ήθελε στο παρκέ και με “όπλο” την άμυνα της και συνολικό επιμέρους σκορ 25-17 πήρε την σπουδαία πρόκριση με 98-81!

Κορυφαίος των νικητών ήταν φυσικά ο Ζακ Όγκουστ ο οποίος σε 31′ λεπτά συμμετοχής έκανε ρεκόρ καριέρας σε πόντους με 32 (13/16 δίποντα), ενώ ακόμα είχε 11 ριμπάουντ και 2 ασίστ και συμπαραστάτης του ήταν ο Χάρισον με 17 πόντους, 5 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Από την άλλη πλευρά ο Ματ Λοτζέσκι σε 17:49 είχε 9 πόντους με 4/6 σουτ, 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο έτερος πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού Ράιον Μπράουν σε 17:49 3 πόντους και 2 ριμπάουντ.

Πλέον η Γαλατασαράι έχοντας προκριθεί στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει την Νταρουσάφακα η οποία νωρίτερα απέκλεισε την Αναντολού Εφές!