Εφές: Ξέσπασε στην Μπαχτσεσεχίρ μετά την ήττα από την Ζαλγκίρις

2020-10-18T14:23:39+00:00 2020-10-18T14:25:40+00:00.

18/Oct/20 14:23

Η Εφές επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από την Ζαλγκίρις, με την ομάδα του Αταμάν να κάνει… πάρτι απέναντι στην Μπαχτσεσεχίρ και να επικρατεί με 89-66.

Η Μπαχτσεσεχίρ πλήρωσε τα… σπασμένα από την ήττα της Εφές κόντρα στην Ζαλγκίρις, με την ομάδα του Αταμάν να κάνει ό,τι θέλει στο παρκέ και να παίρνει τη νίκη με το επιβλητικό 89-66. Αυτή ήταν η 4η νίκη της Εφές σε ισάριθμες αγωνιστικές, ενώ οι φιλοξενούμενοι υποχώρησαν στο 2-2.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης η Εφές είχε τον έλεγχο, με την διαφορά να ανεβαίνει σε διψήφια τιμή από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (25-14). Το ημίχρονο έκλεισε στο 50-32, όμως η Μπαχτσεσεχίρ αντέδρασε στο τρίτο, μειώνοντας στους 10, με 65-55. Παρόλα αυτά η ομάδα του Αταμάν στο τέλος πάτησε γερά το πόδι στο γκάζι, δέχθηκε μόλις 11 πόντους σε όλη την τέταρτη περίοδο και επικράτησε εν τέλει με 89-66.

Κορυφαίος της Εφές ήταν ο Τουντσέρ με 20 πόντους, ενώ 19 πρόσθεσε ο Μίτσιτς και 13 ο Μοερμάν. Από την άλλη ο Γιλντιζλί είχε 19 πόντους.

Πλέον η Εφές στρέφει το ενδιαφέρον της στο παιχνίδι κόντρα στην Βιλερμπάν (23/10, 20:30), για την 5η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Δεκάλεπτα: 25-14, 50-32, 65-55, 89-66