Τουρκ Τέλεκομ: Μετά τον Προμηθέα “καθάρισε” σε ένα δεκάλεπτο και την Τόφας του Πρίφτη

2022-12-03T16:07:21+00:00 2022-12-03T20:43:41+00:00.

03/Dec/22 16:07

Η Τουρκ Τέλεκομ συνεχίζει την εκπληκτική πορεία της στο Πρωτάθλημα Τουρκίας κερδίζοντας με 89-77 και την Τόφας του Δημήτρη Πρίφτη.

Μπορεί η Τόφας του Δημήτρη Πρίφτη να ήταν ανταγωνιστική για τρία δεκάλεπτα στην έδρα της Τουρκ Τέλεκομ, όμως ένα επιμέρους σκορ 22-13 στην τρίτη περίοδο χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους με 89-77 και το ρεκόρ τους βελτιώθηκε σε 8-1!

Κορυφαίοι των νικητών, οι οποίοι πριν λίγες μέρες κέρδισαν και τον Προμηθέα στην Πάτρα για το EuroCup, ήταν ο Γκραντ με 19 πόντους και 7 ασίστ, ο Σεστίνα με 19 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Τέιλορ με 19 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Από την ομάδα του Έλληνα προπονητή, που με ρεκόρ 4-5 τοποθετείται μαζί με την Μερκεζεφεντί του Ρογκαβόπουλου στις θέσεις 4-5, προσπάθησαν ο Γκρέι με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Ουγκουρλού με 14 πόντους και 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 15-15, 40-40, 62-53, 89-77