Φενερμπαχτσέ: Εντυπωσιακή εκτός έδρας και… έτοιμη για Μπασκόνια! (photo)

2018-04-13T18:45:28+00:00 2018-04-13T18:45:28+00:00.

13/Apr/18 18:45

Ένα πολύ εύκολο διπλό πήρε η Φενερμπαχτσέ με 93-70, στην έδρα της Γιεσιλγκιρεσούν και πλέον έχει στο μυαλό της τα playoffs της Ευρωλίγκας, όπου και θα αντιμετωπίσει την Μπασκόνια!

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ήταν εξαιρετική και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, έχοντας προβάδισμα 17 πόντων (48-31).

Δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος Τουρκίας!

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι παίκτες της Γιεσιλγκιρεσούν έδειξαν πιο ανταγωνιστικοί και “ζόρισαν” την Φενέρ (66-57). Τελικά στο φινάλε οι Πρωταθλητές Ευρώπης, δεν είχαν πρόβλημα να πανηγυρίσουν μία ακόμα άνετη (93-70) νίκη στο πρωτάθλημα Τουρκίας.

Καλύτερα για “καναρίνια” ήταν, ο Ουαναμέικερ με 16 πόντους, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Βέσελι με 12 πόντους και 1 ριμπάουντ. Επίσης ο Κώστας Σλούκας σε 27 λεπτά συμμετοχής, είχε 11 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Πλέον μετά και από αυτό το παιχνίδι, η Φενερμπαχτσέ έχει μπροστά της τα playoffs της Ευρωλίγκας με την Μπασκόνια.

Τα δεκάλεπτα: 12-22, 31-48, 57-66, 70-93