Μπεσίκτας: “Λύγισε” από την Τουρκ Τέλεκομ του… καλού Κένι Γκάμπριελ! (photos)

2018-10-20T18:16:56+00:00 2018-10-20T18:16:56+00:00.

20/Oct/18 18:16

Η Τουρκ Τέλεκομ του Κένι Γκάμπριελ, κέρδισε σχετικά άνετα στην έδρα της, την Μπεσίκτας με 74-66 για το Πρωτάθλημα Τουρκίας.

Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τους γηπεδούχους απλά να έχουν μία μικρή υπεροχή και να πηγαίνουν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 38-35.

Στο δεύτερο μέρος, το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό αφού η Τουρκ Τέλεκομ, επέτρεψε στην Μπεσίκτας να σκοράρει μόλις 9 πόντους και η διαφορά “εκτοξεύτηκε” στο +12 (56-44).

Στην τελευταία περίοδο, παρά τις προσπάθειες για ανατροπή από τους φιλοξενούμενους, οι γηπεδούχοι πήραν μία άνετη και δίκαιη νίκη με 74-66.

Κορυφαίος των νικητών ήταν, ο Λάντεσμπεργκ με 21 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ ο άλλοτε “πράσινος” Κένι Γκάμπριελ είχε 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 μπλοκ.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 38-35, 56-44, 74-66

Photo Credit: Besiktas JK Basket twitter