Τουρκία: Ο Γκάμπριελ “σκότωσε” την Γαλατά του… διπλού Όγκουστ!

2018-12-29T15:47:18+00:00 2018-12-29T15:47:18+00:00.

29/Dec/18 15:47

Την ήττα με 87-81 γνώρισε η Γαλατασαράι από την Τουρκ Τέλεκομ για το πρωτάθλημα Τουρκίας, με τον Κένι Γκάμπριελ να πραγματοποιεί μία σπουδαία εμφάνιση.

Από το πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 46-39, χάρη στην πολύ καλή επιθετική τους λειτουργία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, μπορεί η Γαλατασαράι να ήταν καλύτερη στην επίθεση και να βελτιώθηκε έστω και λίγο στην άμυνα, αυτό δεν ήταν αρκετό και τελικά γνώρισε την δίκαιη ήττα στο φινάλε, με 87-81.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο πρώην “πράσινος” Κένι Γκάμπριελ που έκανε double double με 18 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 μπλοκ, ο Κάμπελ με 20 πόντους 7 ασίστ, 4 κλεψίματα και 3 ριμπάουντ και ο Στίματς με 19 πόντους 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Από την Γαλατά, ο Ζακ Όγκουστ σε 23 λεπτά συμμετοχής, έκανε double double με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Χέις με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 46-39, 61-60, 87-81