Ομπράντοβιτς: “Είμαι περήφανος”

2019-06-15T18:55:47+00:00 2019-06-15T18:55:47+00:00.

15/Jun/19 18:55

Η Φενερμπαχτσέ ήταν εξαιρετική στα τελευταία λεπτά, του τέταρτου τελικού απέναντι στην Αναντολού Εφές και ισοφάρισε την σειρά σε 2-2, με τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς μετά το ματς να κάνει δηλώσεις στην συνέντευξη τύπου.

Ο πολυνίκης προπονητής, μετά την πολυπόθητη νίκη που πήραν οι παίκτες του απέναντι στην Εφές, τόνισε πως τους εμπιστεύεται και πως διαθέτουν χαρακτήρα να αντιδράσουν και ότι είναι περήφανος. Ακόμα στάθηκε στα μέχρι τώρα τεκταινόμενα της σειράς, αλλά και στον κόσμο της Φενέρ.

Αναλυτικά τι είπε:

“Δύο ημέρες πριν, είπα πως έχουν την δυνατότητα να αλλάξουμε το παιχνίδι μας. Επίσης είπα πως εμπιστεύομαι τους παίκτες μου, που διαθέτουν χαρακτήρα και θα αντιδράσουν. Είμαι περήφανος για το παιχνίδι τους σήμερα. Είχαμε τον απόλυτο έλεγχο στην πρώτη περίοδο, αλλά μετά είχαμε προβλήματα με τα φάουλ και η Εφές επέστρεψε, παίζοντας καλύτερα. Πάντα έλεγα ότι είναι καλή ομάδα.

Σε 4 ματς που έχουμε παίξει έως τώρα, υπάρχουν παρόμοια πράγματα και δύσκολα μαζί. Τώρα η σειρά είναι 2-2 και ξεκινάει από την αρχή. Τώρα πρέπει να προετοιμαστούμε για το παιχνίδι εκεί. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κόσμο μας, για την τρομερή υποστήριξη του. Παίξαμε πριν δύο μέρες και σήμερα είχαμε και πάλι αγώνα. Θέλω να τους πω ευχαριστώ που ήρθαν και υποστήριξαν την ομάδα.

Δεν θέλω να μιλήσω για την διαιτησία. Δεν έχω μιλήσει σε ολόκληρο το πρωτάθλημα, οπότε δεν θα το κάνω τώρα. Αφήστε τους διαιτητές να κάνουν την δουλειά τους”.