Μάλκομ Ντιλέινι: Καθοριστικός ΞΑΝΑ κόντρα στον Παναθηναϊκό! (videos)

2020-02-21T23:01:43+00:00 2020-02-21T23:44:15+00:00.

21/Feb/20 23:01

Για ένα ακόμα παιχνίδι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό ο Μάλκομ Ντιλέινι ήταν εξαιρετικός και βοήθησε τα μέγιστα την Μπαρτσελόνα να περάσει από το ΟΑΚΑ με 92-81.

Ο Αμερικανός γκαρντ ήταν ένας από τους παίκτες “κλειδιά” των Καταλανών που έκαναν την διαφορά και τους βοήθησαν στο τέταρτο δεκάλεπτο να… λυγίσουν τον Παναθηναϊκό και πανηγυρίσουν το μεγάλο διπλό στο ΟΑΚΑ με 92-81 μετά από 5 χρόνια για την Ευρωλίγκα.

Ο Μάλκομ Ντιλέινι σε 25:46′ λεπτά παρουσίας στην αναμέτρηση είχε 15 πόντους με 4/11 σουτ, 6 ασίστ, 4 ριμπάουντ και 18 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης και ήταν καθοριστικός ώστε η Μπαρτσελόνα να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Μάλιστα αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που ο Ντιλέινι παίζει καλά απέναντι στον Παναθηναϊκό, με τελευταίο παράδειγμα το ματς του πρώτου γύρου όπου σε 14′ λεπτά “σκότωσε” την ελληνική και εξελίσσεται σε… δήμιο της.

2

38′

2

22′

2

26′

2,8

32′

18

Μετά το ματς ο παίκτης της Μπάρτσα δήλωσε:

“Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολλά ανοιχτά σουτ που δεν βάλαμε. Βγήκαν στο παρκέ και έπαιξαν δυναμικά, ήταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για αυτούς και μπορεί να μας πήρε λίγη ώρα αλλά στο δεύτερο μέρος δείξαμε τον χαρακτήρα μας. Όλοι παλεύουν για τις πρώτες οκτώ θέσεις και εμείς για την πρώτη τετράδα, οπότε κάθε παιχνίδι μετράει για εμάς κυρίως αυτά εκτός έδρας”.

Δείτε τα highlights του Μάλκομ Ντιλέινι από το διπλό στο ΟΑΚΑ, αλλά και από τον αγώνα της Βαρκελώνης στον πρώτο γύρο: