ΤΣΣΚΑ: Εύκολη νίκη με… επίθεση “φωτιά” και σούπερ Χάκετ! (video)

2018-11-18T16:45:25+00:00 2018-11-18T16:48:15+00:00.

18/Nov/18 16:45

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Δημήτρη Ιτούδη κέρδισε άνετα με 119-88, την Τσμόκι Μινσκ του Ζήση Σαρικόπουλου για την VTB παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στην επίθεση και προετοιμάζεται για την δύσκολη συνέχεια της Ευρωλίγκας.

Από το πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του έλληνα προπονητή είχε το προβάδισμα στο σκορ, όμως τα αμυντικά της προβλήματα, δεν της επέτρεψαν να πάρει μεγάλη διαφορά (54-47), πηγαίνοντας προς στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος, όλο το παιχνίδι κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου η ΤΣΣΚΑ κάνοντας ένα τρομερό επιμέρους σκορ 39-15 (!), κλείδωσε την νίκη έχοντας προβάδισμα 31 πόντων (93-62). Στο φινάλε οι γηπεδούχοι, πανηγύρισαν μία άνετη νίκη με 119-88.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Κουλάγκιν με 15 πόντους, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 ριμπάουντ, ο Ντε Κολό με 15 πόντους και 4 ασίστ και ο Χάκετ με 15 πόντους , 4 ασίστ  και 2 ριμπάουντ.

Από τους φιλοξενούμενους, ο Ζήσης Σαρικόπουλος σε 18 λεπτά συμμετοχής είχε, 4 πόντους με 2/5 δίποντα, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 μπλοκ.

Πλέον η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, προετοιμάζεται για την διπλή αγωνιστική της Ευρωλίγκας, όπου θα φιλοξενήσει αρχικά την Ζαλγκίρις Κάουνας (21/11) και στην συνέχεια θα παίξει στην Ποντγκόριτσα (23/11), κόντρα στην Μπούντουτσνοστ.

Τα δεκάλεπτα: 33-24, 54-47, 93-62, 119-88