Ούνικς: Διέλυσε την ομάδα του εξαιρετiκού Ζήση Σαρικόπουλου!

2019-02-02T15:05:40+00:00 2019-02-02T15:21:08+00:00.

02/Feb/19 15:05

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ματς από την Ούνικς Καζάν, η οποία διέλυσε την Τσμόκι Μινσκ με σκορ 99-57!

Τρομερή εμφάνιση και νίκη με 42 πόντους διαφορά για την Ούνικς! Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη αντιμετώπισε την ουραγό Τσμόκι Μινσκ των μόλις 2 νικών σε 15 ματς και έφτασε στο 12-3, σχεδόν… σβηστά, μετά το τελικό 99-57!

Ενδεικτική είναι η πρώτη περίοδος, στην οποία οι φιλοξενούμενοι σκόραραν 21 πόντους και οι γηπεδούχοι μόλις 3!!! Το ημίχρονο βρήκε το σκορ στο 17-46, επομένως η αναμέτρηση δεν κράτησε ούτε 10’!

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Μάχιξ Σελεκέτο με 18 πόντους, ενώ 16 πρόσθεσε ο Αντόν Πονκρασόφ. Ο Κώστας Καϊμακόγλου δεν αγωνίστηκε. Για τους ηττημένους, εξαιρετικός σε ακόμα ένα ματς ο Ζήσης Σαρικόπουλος με 16 πόντους και 9 ριμπάουντ, σε μία εμφάνιση που όμως επισκιάστηκε από την βαριά ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 3-21, 17-46, 29-70, 57-99