ACB: Ξανά ήττα για την Μπασκόνια (videos & photos)

2020-02-01T22:37:48+00:00 2020-02-01T22:49:07+00:00.

01/Feb/20 22:37

Η Μάλαγα ήταν η νικήτρια απέναντι στην Μπασκόνια, με τους Βάσκους να γνωρίζουν ακόμα μια ήττα, μετά από εκείνη στο ΣΕΦ από τον Ολυμπιακό.

Η… λαβωμένη Μπασκόνια, δεν μπόρεσε να περάσει από την έδρα της Μάλαγα και λίγες ημέρες μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό, γνώρισε ακόμα μια, χάνοντας από την Ουνικάχα με 82-72

Η Μάλαγα μετά από αυτό το αποτέλεσμα ανέβηκε στο 11-9, ενώ από την άλλη η Μπασκόνια υποχώρησε στο 9-11 και έφτασε τις 3 σερί ήττες στην ACB.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο η Μπασκόνια είχε τα ηνία, καθώς από το δεύτερο και μετά η Μάλαγα, αρχικά επέστρεψε και στη συνέχεια ανέκτησε τον έλεγχο, φτάνοντας άνετα στη νίκη.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο κορυφαίος των νικητών ήταν ο Φερνάντεζ με 21, ενώ ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Αξέλ Τουπάν, είχε 9.

Για την Μπασκόνια οι Κρίστον και Σενγκέλια είχαν από 15 πόντους.

Διακοπή στο Φουενλαμπράδα – Γκραν Κανάρια

Το παιχνίδι της Φουενλαμπράδα με την Γκραν Κανάρια διεκόπη στο 27ο λεπτό, λόγω προβλήματος στο παρκέ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο και με το σκορ στο 41-36, παρατηρήθηκε πρόβλημα στο παρκέ του γηπέδου με αποτέλεσμα οι διαιτητές να σταματήσουν τον αγώνα, ο οποίος λίγο μετά  διεκόπη οριστικά.