Μπέτις και Λόκετ “σκότωσαν” τη Ρεάλ

2016-12-28T00:30:35+00:00 2016-12-28T00:35:37+00:00.

28/Dec/16 00:30

Μεγάλη “γκέλα” για τη Ρεάλ Μαδρίτης που έδειχνε να ελέγχει την κατάσταση όμως στην τελευταία περίοδο κατέρρευσε και γνώρισε την ήττα στην έδρα της Μπέτις…

Στην ισπανικό πρωτάθλημα δεν υπάρχει εύκολο παιχνίδι και η Μπέτις το επιβεβαίωσε επικρατώντας με 86-85 της Ρεάλ Μαδρίτης χάρη στην εξαιρετική της τελευταία περίοδο όταν και έτρεξε επί μέρους σκορ 26-16.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε εξαιρετικό επιθετικό βράδυ και με πρωταγωνιστές τους Μαχάλμπασιτς (16π, 5ρ) και Λόκετ (16π, 6ρ) με τον τελευταίο μάλιστα να ταπώνει τον Ρέγιες στην τελευταία κατοχή έπειτα από επιθετικό ριμπάουντ προσπάθεια του Ισπανού να χαρίσει τη νίκη στη “βασίλισσα”. Ειδική αναφορά ωστόσο αξίζει να γίνει και στους Ραντίσεβιτς (15π) και Τριγκιέρο (4π) με τον τελευταίο να πετυχαίνει το νικητήριο ζευγάρι βολών.

Για λογαριασμό της Ρεάλ ο Σέρχιο Γιουλ τελείωσε τον αγώνα με 20 πόντους αλλά και 8/18 σουτ, ενώ ο Φελίπε Ρέγιες πέτυχε ακόμα ένα νταμπλ-νταμπλ με 12 πόντους και 11 ριμπάουντ.