Γερμανία: Άνετη νίκη για την Μπάγερν, ήττα έκπληξη για την Άλμπα

2020-03-08T17:42:50+00:00 2020-03-08T20:03:12+00:00.

08/Mar/20 17:42

Η Μπάγερν Μονάχου δεν είχε πρόβλημα απέναντι στην Μπαϊρόιτ, επικρατώντας εκτός έδρας, ενώ η Άλμπα έπεσε θύμα έκπληξης στην έδρα της Κράισχαϊμ.

Μόνη πρώτη και με διαφορά παραμένει η Μπάγερν Μονάχου, μετά τη νίκη της επί της Μπαϊρότ με 91-75 εκτός έδρας.

Η Μπάγερν είχε τον έλεγχο από την αρχή και παρότι στην τρίτη περίοδο η Μπαϊρόιτ έκανε το 60-60, στο τέλος οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και έφτασαν στη νίκη με +16.

Ο Πολ Ζίπσερ με 17 πόντους ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών, με τους Μπαρτέλ (15π.), Λούσιτς (15π.) και Μονρόε (10π.) να ακολουθούν.

Τα δεκάλεπτα: 14-23, 35-48, 60-60, 75-91

Η Κράισχαϊμ έκανε την έκπληξη απέναντι στην Άλμπα και με μια τρομερή ανατροπή στο τέλος πήρε τη νίκη με 91-82.

Η Άλμπα είχε τα ηνία για 30’, όμως ένα επιμέρους 26-16 στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση υπέρ των γηπεδούχων.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Ράσελ με 22 πόντους, ενώ 15 είχαν οι Ερέρα, Φορντ, Μόργκαν.

Από την άλλη ο Χέρμανσον είχε 22 πόντους για την ομάδα του Βερολίνου, χωρίς όμως να είναι αρκετοί για τους Βερολινέζους.

Δεκάλεπτα: 22-21, 43-47, 65-67, 91-82