Παπαγιάννης: Χειροκροτήθηκε από την ομάδα στα αποδυτήρια!

2020-01-15T22:10:25+00:00 2020-01-15T22:34:54+00:00.

15/Jan/20 22:10

papagiannis_panathinaikos_bayern

O Ρικ Πιτίνο αποθέωσε τον Γιώργο Παπαγιάννη στα αποδυτήρια, με την ομάδα να τον χειροκροτεί για την εμφάνισή του κόντρα στη Μπάγερν!

Ο Παναθηναϊκός έκανε αυτό που έπρεπε κόντρα στη Μπάγερν στα τελευταία λεπτά και με 98-83 έφτασε στο 11-8 και την έκτη θέση της βαθμολογίας. Οι νικητές είχαν αρκετούς πρωταγωνιστές, με τον Γιώργο Παπαγιάννη να είναι ένας εξ αυτών με 8 πόντους (4/7 δίποντα), 5 ριμπάουντ και 4 μπλοκς σε μόλις 18′, δίνοντας τεράστια ώθηση στην άμυνα της ομάδας του!

Μάλιστα, μετά το τέλος του αγώνα, ο Ρικ Πιτίνο αποθέωσε τον Έλληνα ψηλό κατά την ομιλία του στα αποδυτήρια, του έδωσε πολλά συγχαρητήρια για τη παρουσία του στο παρκέ, με όλη την ομάδα να χειροκροτεί τον σέντερ, σε μία ιδιαίτερη κίνηση!

Παπαγιάννης: Ευχαριστώ τον κόουτς

papagiannis_bayern.

Αναλυτικά όσα είπε ο σέντερ του Παναθηναϊκού στη κάμερα της NOVA:

«Ο κόουτς μου λέει συνέχεια για την άμυνα και τις τάπες. Είχα δώσει μεγάλη έμφαση εκεί αλλά και στα ριμπάουντ και ήταν ένας σημαντικός παράγοντας του αγώνα. Χαλαρώσαμε και βάλανε κάποια ελεύθερα σουτ. Ο Κόπονεν έμεινε ελεύθερος και πέτυχε κάποια σουτ. Στο τρίτο δεκάλεπτο παίξαμε καλύτερη άμυνα και χτυπήσαμε τις αδυναμίες τους. Ήταν ομαδική δουλειά η εμφάνιση.

Ευχαριστώ τον κόουτς που με ανταγωνίζεται κάθε μέρα για να γίνομαι καλύτερος. Όλοι οι παίκτες στην ομάδα θέλουν να φτάσουν στο υψηλότερο επίπεδο. Σίγουρα σαν ομάδα μπορούμε να δείξουμε μεγαλύτερη βελτίωση. Η Ζαλγκίρις δεν αφήνει κανένα παιχνίδι να πάει χαμένο. Ανεξάρτητα από το σκορ τα δίνει όλα. Θα είναι πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι, θέλουμε τον κόσμο μαζί μας για να μας βοηθήσει να πάρουμε μια ακόμα νίκη».