Μπαρτσελόνα: Αήττητη στα φιλικά, “λύγισε” και τη Μπανταλόνα

2020-08-30T22:15:10+00:00 2020-08-30T22:25:25+00:00.

30/Aug/20 22:15

Τρίτη νίκη σε ισάριθμα φιλικά προετοιμασίας για την Μπαρτσελόνα, με ”θύμα” αυτή τη φορά τη Μπανταλόνα (75-68).

Μετά την Ανδόρα και την Μούρθια, η Μπαρτσελόνα νίκησε και την Μπανταλόνα σε φιλικό ματς με σκορ 75-68. Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους για μία ακόμα φορά χρειάστηκε ανατροπή για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.

Οι ηττημένοι βρέθηκαν στο +8 στο ημίχρονο, όμως η τρίτη περίοδος με το επιμέρους 28-10 ήταν καθοριστική όχι μόνο για να καλυφθεί η διαφορά, αλλά για να έρθει και στο +10.

Ο Νίκολα Μίροτιτς έκανε το πρώτο του μεγάλο ματς με 14 πόντους, όντας ο πρώτος σκόρερ της Μπαρτσελόνα, με τον MVP των προηγούμενων 2 παιχνιδιών να έχει 7 πόντους και τον Λεάντρο Μπολμάρο να προσθέτει 9. Ο Βλάντιμιρ Μπροντζιάνσκι ξεχώρισε για την Μπανταλόνα με 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 13-20, 32-40, 60-50, 75-68