ΜακΚίσικ: Ξανά ΠΑΡΩΝ για τον Ολυμπιακό και πρώτος σκόρερ σε μ.ο. (videos)

2020-11-12T23:02:04+00:00 2020-11-13T04:07:27+00:00.

12/Nov/20 23:02

mckissic_alba

Ο Σακίλ ΜακΚίσικ ήταν και πάλι καθοριστικός για τον Ολυμπιακό, δείχνοντας τα πόσα μπορεί να προσφέρει ο Αμερικανός!

Ο Ολυμπιακός ήταν κάκιστος στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Άλμπα, σκοράροντας μόλις 24 πόντους (24-35), όμως στο δεύτερο εμφανίστηκε… άλλη ομάδα και έφτασε στη νίκη με 75-71.

Ο Λιβιό Ζαν-Σαρλ ήταν καθοριστικός με 13 πόντους και 10 στην τρίτη περίοδο, εκεί όπου έκανε την ανατροπή η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα με 27-9.

Ο Σακίλ ΜακΚίσικ ήταν και πάλι εκεί, με τον Αμερικανό να δείχνει για μία ακόμα φορά γιατί είναι ένας… διαφορετικός παίκτης στην ομάδα του, που κάνει την διαφορά με την αθλητικότητα και την αυταπάρνησή του. Σε 6ο ματς (στα 8), ήταν ”διψήφιος” και πλέον είναι ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού με 9,5 πόντους.

Στο παιχνίδι με τους Γερμανούς, έδειξε τον δρόμο με 14 πόντους (3/6 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 2/2 βολές), 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα σε 23:24′, ενώ η προσφορά του φαίνεται πως δεν είναι μόνο το σκορ, αλλά τα ριμπάουντ, η δημιουργία και γενικά τα… μικρά πράγματα, που δεν φαίνονται στις στατιστικές, αλλά κάνουν χαρούμενους τους προπονητές!