Άλμπα – Χίμκι 100-80: Γερμανικός… τυφώνας διέλυσε τους Μοσχοβίτες! (videos)

2020-11-26T21:48:40+00:00 2021-03-30T18:31:28+00:00.

26/Nov/20 21:48

Η Άλμπα έκανε ό,τι ήθελε κόντρα στη Χίμκι, με την ομάδα από το Βερολίνο να επικρατεί με το επιβλητικό 100-80.

Η αναμέτρηση ανάμεσα σε Άλμπα και Χίμκι εξελίχθηκε σε θρίαμβο για τους Γερμανούς, καθώς έκαναν πάρτι κόντρα στην ομάδα από τα περίχωρα της Μόσχας, φτάνοντας στη νίκη με 100-80.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Άλμπα ανέβασε το ρεκόρ της στο 3-6, με τους φιλοξενούμενους να υποχωρούν στο 2-8.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλίκ ΕΔΩ

H Χίμκι μπήκε δυνατά στο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά (0-10, 2′) και έκλεισε προηγούμενη την πρώτη περίοδο (20-24), παρά την προσπάθεια της Άλμπα. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο, παίρνοντας τα ηνία και κλείνοντας το ημίχρονο με το υπέρ της 50-44.

Η τρίτη περίοδος ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους. Η Άλμπα έκανε ένα μικρό πάρτι στο παρκέ, με τη Χίμκι να έχει ρόλο κομπάρσου, όπως δείχνει και το 77-62 του δεκαλέπτου. Έτσι, η τελευταία περίοδος ήταν απλά μια τυπική διαδικασία, με την Άλμπα να φτάνει τελικά στη νίκη με 100-80.

Πού κρίθηκε:

Η τρίτη περίοδος ήταν κομβική για την εξέλιξη του ματς, καθώς η Άλμπα, με επιμέρους 27-18 πέρασε μπροστά με 15, κάνοντας τα πάντα ευκολότερα στο τέλος.