Ολυμπιακός: Χειρότερη φετινή επίδοση οι 61 πόντοι στην Μόσχα! (videos)

2020-12-03T20:19:10+00:00 2020-12-04T00:32:19+00:00.

03/Dec/20 20:19

EUROPA LEAGUE 2020-2021 / ÔÓÓÊÁ ÌÏÓ×ÁÓ - ÏÓÖÐ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)

Ο Ολυμπιακός δεν παρουσίασε καθόλου καλό πρόσωπο ειδικά στην επίθεση στην Μόσχα απέναντι στην ΤΣΣΚΑ και γνώρισε εύκολα την ήττα με 80-61.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκαο οποίος αποβλήθηκε εκνευρισμένος στο τρίτο δεκάλεπτο- έπαιξαν καλά μόνο στην πρώτη περίοδο απέναντι στην ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη και φυσικά αυτό δεν ήταν αρκετό για να τους κρατήσει μέσα στον αγώνα μέχρι το τέλος με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την άνετη ήττα με 80-61.

Οι 61 πόντοι που σημείωσε ο Ολυμπιακός στην Ρωσία κόντρα στην ΤΣΣΚΑ αποτελούν την χειρότερη φετινή του επίδοση στην επίθεση, αφού το προηγούμενο season low ήταν οι 68 στην ήττα της πρεμιέρα της Ευρωλίγκα από την Ζαλγκίρις στο ΣΕΦ.

Οι “ερυθρόλευκοι” στην Ρωσία δεν έκαναν τίποτα σωστά στην επίθεση μετρώντας 6/24 τρίποντα (25%), 18/35 δίποντα (51,4%), ενώ είχαν ίδιο αριθμό ασίστ/λαθών (16-16) κάτι “απαγορευτικό” σε αγώνα απέναντι σε μία από τις πιο δυνατές ομάδες της διοργάνωσης!

Παράλληλα και η ήττα με το -19 για τον Ολυμπιακό από την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη αποτέλεσε την μεγαλύτερη φετινή, μετά από εκείνη της περασμένης εβδομάδας με 14 πόντους στο ΣΕΦ (90-76) από την Μπασκόνια όπου οι Πειραιώτες όμως αγωνίστηκαν χωρίς πέντε παίκτες λόγω κορωνοϊού και τραυματισμών.

ΤΣΣΚΑ – Ολυμπιακός 80-61: Η Αρκούδα δεν ήτ(τ)αν για τα… δόντια του (videos)

Μάικ Τζέιμς: Βλέπει Ολυμπιακό και… “τρελαίνεται”! (πίνακας & videos)

Μπαρτζώκας: Πρώτη ήττα από την ΤΣΣΚΑ ως προπονητής του Ολυμπιακού (videos)

Ιτούδης: “Με 21 πόντους σε 25′ η άμυνα ήταν το κλειδί για εμάς”

Μπαρτζώκας: “Είναι και κάπου λογικό να έχουμε μια τέτοια εικόνα”

Μάρτιν: “Καταρρεύσαμε στο δεύτερο ημίχρονο” (videos)