Συνεχίζει τρένο η ασταμάτητη Μπαρτσελόνα!

2021-03-26T22:55:34+00:00 2021-03-27T00:06:04+00:00.

26/Mar/21 22:55

Η Μπαρτσελόνα δεν είχε πρόβλημα απέναντι στην Άλμπα και πήρε τη νίκη με 80-67, φτάνοντας τις 5 σερί νίκες και τις 23 συνολικά στη φετινή Ευρωλίγκα, παραμένοντας στην πρώτη θέση.

Μόνη πρώτη παρέμεινε η Μπαρτσελόνα, με τους Καταλανούς να επικρατούν της Άλμπα Βερολίνου με 80-67 και να φτάνουν στο 23-8.

Οι Γερμανοί κόντραραν αρκετά τη Μπαρτσελόνα, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Καταλανοί με ένα επιμέρους 18-9 έβαλαν τέλος στην αναμέτρηση και έφτασαν άνετα στην επικράτηση.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι χέρι-χέρι, χωρίς καμία να μην μπορεί να ξεφύγει. Έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 22-23, ενώ η κατάσταση δεν άλλαξε ιδιαίτερα ούτε στο δεύτερο δεκάλεπτα. Η Μπαρτσελόνα ανέβασε τον ρυθμό της και πήρε μια διαφορά 8 πόντων ( 38-30, 16’), εμ το ημίχρονο να κλείνει στο 45-40.

Οι Καταλανοί διατήρησαν τα ηνία δίχως να χάσουν καθόλου το προβάδισμα και στο δεύτερο ημίχρονο, παρότι οι Γερμανοί κρατήθηκαν κοντά στο σκορ (62-58,30’), όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μπαρτσελόνα πάτησε γκάζι και έφτασε στην νίκη με 80-67.

Πού κρίθηκε:

Η Μπαρτσελόνα στο τελευταίο δεκάλεπτο πάτησε γκάζι και δέχθηκε μόλις 9 πόντους, ξεφεύγοντας στο σκορ.