Ράντονιτς: “Είχαμε ευκαιρίες για τη νίκη”

2022-12-16T22:35:04+00:00 2022-12-16T23:35:27+00:00.

16/Dec/22 22:35

Dejan Radonjic, Head coach of Panathinaikos Athens gestures during the Turkish Airlines EuroLeague match between FC Barcelona and Panathinaikos Athens at Palau Blaugrana on December 16, 2022 in Barcelona, Spain.

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς στάθηκε στα χαμένα σουτ του Παναθηναϊκού στο φινάλε, στην ήττα της ομάδας του από τη Μπαρτσελόνα.

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε στην έδρα της Μπαρτσελόνα με 74-68, για την 14η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς υπογράμμισε πως η ομάδα του είχε την ευκαιρία για νίκη στο τέλος, μένοντας χωρίς σκορ για 3:13′.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Παναθηναϊκού:

”Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν κακό, η Μπαρτσελόνα έπαιξε τρομερά στην αρχή και πήρε το πλεονέκτημα. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε άλλη εικόνα, είχαμε ευκαιρίες στο τέλος για τη νίκη. Συγχαρητήρια στην Μπαρτσελόνα.

Έπαιξαν τέλεια στη αρχή του ματς και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο με 8/11 τρίποντα ματς, με την άμυνα μας να μην είναι καλή. Στη συνέχεια όμως η άμυνα βελτιώθηκε και αν συγκρίνουμε στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε μόνο 31 πόντους σε σχέση με τους 43 του πρώτου.

Ήμασταν κοντά στο να πάρουμε τη νίκη ακόμα και με αυτό το ποσοστό της Μπαρτσελόνα στα τρίποντα, που είναι δύσκολο να μείνεις στο ματς, αλλά δεν θα καταφέραμε”

Πονίτκα: “Οι 15-20 πόντοι δεν είναι τίποτα, το είδαμε και με τον Ολυμπιακό”

Γιασικεβίτσιους: “Είχαμε πίεση, σημαίνει πολλά για μένα ο κόσμος του Παναθηναϊκού”

Παπαγιάννης: Season-high που δεν ήταν αρκετό κόντρα στη Μπαρτσελόνα (video)