Παπαγιάννης για το +39 του δευτέρου ημιχρόνου: “Πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε”!

2023-01-26T23:36:58+00:00 2023-01-26T23:45:35+00:00.

26/Jan/23 23:36

Μετά το τέλος της αναμέτρησης κόντρα στην Ζαλγκίρις όπου ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε την νίκη με 89-65, ο αρχηγός της ομάδας, Γιώργος Παπαγιάννης, δεν μάσησε τα λόγια του.

Ο Παναθηναϊκός, χάρις στο εκπληκτικό του δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε της Ζαλγκίρις Κάουνας με 89-65, στο Κλειστό του ΟΑΚΑ. Ένας από τους πρωταγωνιστές του αγώνα ήταν ο Γιώργος Παπαγιάννης με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Μετά το τέλος  της επικής ”πράσινης” ανατροπής, που πέρασε στην ιστορία της διοργάνωσης, ο αρχηγός του Παναθηναϊκού, με τους σφυγμούς στο κόκκινο ήταν αφοπλιστικά ειλικρινής στις δηλώσεις που έκανε στην κάμερα της NOVA.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Γιώργος Παπαγιάννης

”Πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε στο δεύτερο ημίχρονο. Στην επίθεση κυκλοφορούσαμε την μπάλα πολύ καλύτερα από άλλες φορές. Στην άμυνα είχαμε κάποια προβλήματα στην αρχή και η επίθεση μας έδωσε τελικά τη νίκη. Είχαμε πολύ καλή χημεία και πρέπει να συνεχίσουμε έτσι για το υπόλοιπο του ταξιδιού μας.”

Παναθηναϊκός – Ζαλγκίρις 89-65: Από τις αποδοκιμασίες στην αποθέωση! (videos)

Πονίτκα: 100% ευστοχία για το “πολυεργαλείο” του Παναθηναϊκού κόντρα στη Ζαλγκίρις! (video)

Πάρις Λι: “Αφυπνίστηκα στο ημίχρονο” και με ρεκόρ καριέρας ξύπνησε τον Παναθηναϊκό!