Ομπράντοβιτς σε ρεπόρτερ: “Την επόμενη φορά θα σε πάρω τηλέφωνο να μου πεις τι να κάνω” (Video)

2023-03-03T09:23:54+00:00 2023-03-03T09:23:54+00:00.

03/Mar/23 09:23

O Zέλικο Ομπράντοβιτς δεν έμεινε τόσο… ευχαριστημένος με την ερώτηση που του έγινε από τη ρεπόρτερ αγωνιστικού χώρου της Ευρωλίγκας, στο ημίχρονο του αγώνα της Παρτίζαν με την Άλμπα Βερολίνου στο Βελιγράδι…

Η Παρτίζαν νίκησε εύκολα με 88-74 την ουραγό Άλμπα χάρη σε μία εκπληκτική τρίτη περίοδο (35-9) κι έτσι έμεινε μέσα στη ζώνη των πλέι οφς της Ευρωλίγκας.

Στο ημίχρονο, όμως, η Άλμπα είχε τον έλεγχο του αγώνα και μάλιστα προηγήθηκε με +2 της ομάδας του Ζοτς.

Η ρεπόρτερ, λοιπόν, είπε στον Ζέλικο Ομπράντοβιτς στις καθιερωμένες δηλώσεις του ημιχρόνου:

“Προφανώς δεν θα είστε ευχαριστημένος από το πρώτο ημίχρονο της ομάδας σας, είχατε πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση”, αλλά ο Ομπράντοβιτς πρώτα τη διέκοψε για να καταλάβει τι έλεγε στα μισά της ερώτησης και στο τέλος εμφανώς εκνευρισμένος της απάντησε:

“Την επόμενη φορά θα σε πάρω τηλέφωνο να να μου πεις τι να κάνω”…