Νταρουσάφακα: Σκόραρε μόνο με βολές στην τέταρτη περίοδο!

2018-10-26T22:32:53+00:00 2018-10-26T22:36:47+00:00.

26/Oct/18 22:32

Πολλά έχουν δει τα μάτια μας αλλά να βάζει μία ομάδα μόνο βολές σε μία περίοδο δεν συμβαίνει και κάθε μέρα! Και μάλιστα στο τέταρτο και καθοριστικό δεκάλεπτο…

Η Νταρουσάφακα ευστόχησε σε 7/8 βολές κατά της Μπαρτσελόνα και θα ήταν ένα καλό νούμερο αν πρόσθεσε μαζί δύο-τρία τρίποντα και μερικά δίποντα σε μία περίοδο. Φευ. Η τουρκική ομάδα απέτυχε να σκοράρει από κάπου αλλού εκτός από τη “γραμμή της φιλανθρωπίας” και έτσι το υπέρ της 64-58 στο 30′ μετατράπηκε σε 71-79 στο τέλος του αγώνα.

Η τουρκική ομάδα είχε 0/14 σουτ (11 τρίποντα) σε αυτό το διάστημα και όπως ήταν φυσιολογικό, η Μπαρτσελόνα γύρισε το ματς και κατέκτησε τη νίκη.

Ο Έρικ Μάικ πέτυχε 4/4 βολές στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μοχάμεντ Μπαϊγκούλ πέτυχε δύο από τις βολές αυτές και ο Στάντον Κιντ μία στις δύο…