Αϊζάια Κάνααν: Season high με τον Ολυμπιακό στη Νίκαια με 15 πόντους σε 18′! (videos)

2022-11-06T17:12:46+00:00 2022-11-06T17:12:46+00:00.

06/Nov/22 17:12

Ο Αϊζάια Κάνααν πραγματοποίησε την καλύτερη του εμφάνιση στο σκοράρισμα με τη φανέλα του Ολυμπιακού, κόντρα στον Ιωνικό.

Του Στέφανου Τάτσιου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε το 5/5 στη Basket League “διαλύοντας” στο δεύτερο ημίχρονο στο κλειστό του “Πλάτωνα” τον Ιωνικό με 107-81 και παραμένει πρώτος και αήττητος στη βαθμολογία.

Μπορεί για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα το παιχνίδι να το “καθάρισε” στο τρίτο δεκάλεπτο με 16 πόντους και συνολικά με 24 ο Σάσα Βεζένκοφ, όμως και ο Αϊζάια Κάνααν βρέθηκε σε καλή βραδιά.

Αϊζάια Κάνααν: Δεν έχει παίξει δευτερόλεπτο με τον Ολυμπιακό σε τέταρτη περίοδο (videos)

Ο Αμερικανός γκαρντ πάτησε παρκέ στα τρία πρώτα δεκάλεπτα της αναμέτρησης μετρώντας σε 18:11 συμμετοχής 15 πόντους με 2/5 τρίποντα, 1/2 δίποντα και 7/7 βολές, ενώ ακόμα είχε 2 ριμπάουντ, 2 λάθη, 1 ασίστ και 4 κερδισμένα φάουλ, ενώ από το πρώτο μέρος είχε σημειώσει ήδη 11 πόντους.

Οι 15 πόντοι που σκόραρε ο Αϊζάια Κάνααν αποτελούν επίδοση ρεκόρ με τη φανέλα του Ολυμπιακού, ξεπερνώντας την προηγούμενη (14 πόντους), που ήταν πριν από περίπου δύο εβδομάδες στη Θεσσαλονίκη με αντίπαλο τον Άρη.