Λέικερς: “Βασιλιάς” ΛεΜπρόν και… “Σούπερμαν” διέλυσαν τους Καβαλίερς (Video)

2020-01-14T07:54:25+00:00 2020-01-14T07:54:25+00:00.

14/Jan/20 07:54

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς δεν λυπήθηκε την παλιά του αγαπημένη ομάδα, τους Καβαλίερς και μαζί με τον… Σούπερμαν, Ντουάιτ Χάουαρντ, τη διέλυσαν με 128-99 στο Λ.Α.!

Οι Λέικερς που έπαιξαν και πάλι χωρίς τον Άντονι Ντέιβις, ήταν πίσω στο σκορ με έναν πόντο στο ημίχρονο και πέτυχαν ένα τρομερό +30 στο δεύτερο, συντρίβοντας τους Καβς που προέρχονταν από ένα μικρό σερί δύο νικών.

Καλό για αυτούς αλλά όχι σαν τις εννιά συνεχόμενες που έφτασαν πλέον οι πρωτοπόροι της Δύσης, το μεγαλύτερο τρέχον σερί μαζί με τους δεύτερους στην περιφέρεια τους, Γιούτα Τζαζ.

Ο “Βασιλιάς” ΛεΜπρόν μέτρησε 31 πόντους με υπέροχα ποσοστά ευστοχίας καθώς είχε 12/16 σουτ (1/3 τρίποντα) και 6/7 βολές, ενώ πρόσθεσε οκτώ τελικές πάσες στα 33 λεπτά που πάτησε στο παρκέ του “Στέιπλς Σέντερ”.

Ο Ντουάιτ Χάουαρντ τον ακολούθησε με εξ ίσου εντυπωσιακό τρόπο, καθώς πέτυχε 21 πόντους με 9/11 σουτ, είχε 1/1 τρίποντο και 2/3 βολές, ενώ πρόσθεσε και 15 “σκουπίδια” σε μόλις 25 λεπτά συμμετοχής από τον πάγκο! Σούπερμαν από τα παλιά.

Οι Καβαλίερς άντεξαν για ένα ημίχρονο όπως αναφέραμε παραπάνω, αλλά στη συνέχεια υπέκυψαν στους γηπεδούχους. Ο Κέβιν Λοβ τέλειωσε το ματς με 21 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ 17 με 10 αντίστοιχα είχε ο Τρίσταν Τόμπσον. Από 16 πόντους είχαν ο Κόλιν Σέξτον και ο Ντάριους Γκάρλαντ και 15 ο Τσεντί Οσμάν.