Νετς: ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ δίδυμο Ίρβινγκ-Ντουράντ στη Βοστόνη (Video)

2020-12-26T07:22:22+00:00 2020-12-26T07:22:22+00:00.

26/Dec/20 07:22

Ο Κάιρι Ίρβινγκ και ο Κέβιν Ντουράντ συνέθεσαν ένα τρομακτικό δίδυμο στη Βοστόνη και για δεύτερο σερί παιχνίδι μετά αυτό με τους Ουόριορς, οδήγησαν τους Νετς σε εύκολη νίκη με 123-95 επί των Σέλτικς…

Κατά της παλιάς του ομάδας, ο Κάιρι πέτυχε 37 πόντους με οκτώ ασίστ και επτά τρίποντα στο ενεργητικό του, αριθμό ρεκόρ για χριστουγεννιάτικο ματς το οποίο νωρίτερα είχε πετύχει ο Ντάνκαν Ρόμπινσον των Χιτ, ενώ ο Κέβιν Ντουράντ πρόσθεσε 29, διαλύοντας την άμυνα των Σέλτικς σχεδόν μόνοι τους!

Είναι χαρακτηριστικό πως μόνο ο Κάρις ΛεΒερτ με 10 πόντους ήταν “διψήφιος” για τους Νετς, αλλά δεν χρειάστηκε και κανείς άλλος εδώ που τα λέμε.

Οι Σέλτικς ήταν μπροστά στο ημίχρονο με +3 πόντους κυρίως χάρη στον Τέιτουμ, αλλά στην τρίτη περίοδο άλλαξαν όλα. Ο Ντουράντ πέτυχε 16 πόντους σε αυτό το διάστημα και οι Νετς ξέφυγαν 82-70 και 86-77 στο τέλος του τρίτου 12λεπτου. Οι Σέλτικς μείωσαν σε 86-79, αλλά ένα 9-0 σταμάτησε κάθε του ελπίδα και οι Νετς έφυγαν από τη Βοστόνη χωρίς να απειληθούν.

Ο Τζέιλεν Μπράουν μέτρησε 27 πόντους και οκτώ ριμπάουντ, ενώ ο Τέιτουμ σταμάτησε στους 20 για τους Σέλτικς που δεν ζευγάρωσαν τις νίκες τους μετά το διπλό στο Μιλγουόκι.