Μάικ Τζέιμς: Η ραψωδία των 29 πόντων στο Βελιγράδι! (videos)

2020-02-21T21:54:08+00:00 2020-02-21T21:54:08+00:00.

21/Feb/20 21:54

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επέστρεψε στις νίκες και ο Μάικ Τζέιμς στις φοβερές εμφανίσεις. Δείτε και θα καταλάβετε.

Μετά από τις ήττες με Εφές και Ολυμπιακό, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πανηγύρισε τη νίκη και μάλιστα σε μία δύσκολη έδρα όπως αυτή του Ερυθρού Αστέρα (81-86).

Τίποτα δεν θα είχε γίνει από αυτά, αν ο Μάικ Τζέιμς δεν είχε πάρει μπρος στο δεύτερο ημίχρονο. Μέχρι το 20′ ο Αμερικανός γκαρντ είχε 0 σουτ εντός πεδιάς με μόλις 5 πόντους, όλοι από βολές. Η τρίτη και τέταρτη περίοδος ήταν μία άλλη υπόθεση, με τον Τζέιμς να βγαίνει μπροστά και να φτάνει τους 29 πόντους (3/8 δίποντα, 3/11 τρίποντα, 14/18 βολές), μαζί με 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 30:40′, στη τέταρτη σερί ”20άρα” του Τζέιμς.

Θυμίζουμε ότι και στο ματς του πρώτου γύρου, ο 30χρονος έμοιαζε ασταμάτητος, καθώς είχε σκοράρει επίσης 29 πόντους (4/8 δίποντα, 6/7 τρίποντα, 3/3 βολές) σε μόλις 23′!