Βαλένθια: Ξέσπασε στη Μπανταλόνα του Ζήση – Όλα τα αποτελέσματα της ημέρας!

2020-01-12T19:17:56+00:00 2020-01-12T19:18:54+00:00.

12/Jan/20 19:17

Η Βαλένθια κατάφερε να ξαναβρεί τον καλό της εαυτό την κατάλληλη στιγμή, καθώς επικράτησε 100-70 την Μπανταλόνα και προκρίθηκε στα τελικά του Copa del Rey.

Του Γιάννη Γιανναράκη/ info@eurohoops.net

Έψαχνε για… εξιλαστήριο θύμα και το βρήκε! Η Βαλένθια, λίγα 24ωρα μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό κατάφερε να επανέλθει στις νίκες και μάλιστα με εκκωφαντικό τρόπο, επικρατώντας της Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση με 100-70!

Οι παίκτες του Πονσαρνάου όπως είναι εμφανές κυριάρχησαν από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό, έδειξαν να βρίσκονται σε μεγαλύτερη ετοιμότητα και κατάφεραν να πετύχουν την ένατη φετινή τους νίκη, κλειδώνοντας παράλληλα το τελευταίο εισιτήριο για το φετινό Copa del Rey.

Κορυφαίοι από πλευράς γηπεδούχων ήταν οι Λαμπεϊρί (13 πόντοι και 5 ασίστ), Βίβες (9 πόντοι και 5 ασίστ) και Σάστρε (12 πόντοι με 4/7 τρίποντα), την ώρα που ο Νίκος Ζήσης αγωνίστηκε μόλις για 11 λεπτά, σκοράροντας δύο πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 48-37, 74-52, 100-70