Ισπανία: Άνετη επικράτηση για την Ουνικάχα Μάλαγα (videos)

2020-06-21T20:35:28+00:00 2020-06-21T21:33:40+00:00.

21/Jun/20 20:35

Η Ουνικάχα Μάλαγα ήταν κυρίαρχος στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης με την Μπανταλόνα, φτάνοντας στη νίκη με 98-89.

Για ένα μόλις δεκάλεπτο μπόρεσε να κοντράρει την Μάλαγα η Μπανταλόνα, με την Ουνικάχα να επικρατεί τελικά με 98-89 και να ανεβαίνει στο 2-1 στην τελική φάση της ACB.

Η Μπανταλόνα ξεκίνησε καλά και στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου βρέθηκε μπροστά με 20-13, όμως σε εκείνο το σημείο η Μάλαγα είχε απάντηση. Αρχικά πήρε το προβάδισμα με 36-39 στο ημίχρονο και το κράτησε μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (56-61), ενώ στο τέταρτο ξέφυγε, φτάνοντας στη νίκη πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Μπουτέιγ είχε 28 πόντους, με τον Μπριθουέλα να προσθέτει 15. Από την άλλη οι 26 του Πρέπελιτς δεν ήταν αρκετοί για τους Καταλανούς.

Δεκάλεπτα: 20-13, 36-39, 56-61, 89-98