Μπασκόνια: Εύκολα την Μανρέσα πριν από την Μπαρτσελόνα

2020-10-28T20:18:47+00:00 2020-10-28T20:18:47+00:00.

28/Oct/20 20:18

Η Μπασκόνια δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Μανρέσα, φτάνοντας άνετα στη νίκη με 87-68.

Ένα εύκολο απόγευμα πέραση η Μπασκόνια, καθώς η ομάδα του Ιβάνοβιτς επικράτησε εύκολα της Μανρέσα με 87-68 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της ACB. Με αυτό το αποτέλεσμα οι νικητές ανέβηκαν στο 8-3, ενώ οι ηττημένοι υποχώρησαν στο 4-4.

Οι Βάσκοι από την αρχή είχαν τον έλεγχο (41-30 ημίχρονο) και παρότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τρίτο δεκάλεπτο, στο τέταρτο οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και έφτασαν στη νίκη με το επιβλητικό +19.

Ο Πολονάρα συνέχισε τις καλές του εμφανίσεις, με τον Ιταλό φόργουορντ της Μπασκόνια να έχει 17 πόντους και 13 ριμπάουντ, ενώ από 13 πόντους είχαν οι Πίτερς και Βιλντόζα. Από την άλλη ο Εάθερτον είχε 15 πόντους για την Μανρέσα.

Πλέον η Μπασκόνια στρέφει το βλέμμα της στο κρίσiμο ματς της Παρασκευής (30/10, 21:30) για την Ευρωλίγκα, στο οποίο οι Βάσκοι θα υποδεχθούν την Μπαρτσελόνα.

Δεκάλεπτα: 21-16, 41-30, 61-56, 87-68.