“Νομίζετε ότι τελείωσε και σκέφτεστε τα στατιστικά;”: Το τάιμ άουτ του Μπαρτζώκα στο 0-10 της Βαλένθια (video)

2022-11-06T13:33:14+00:00 2022-11-06T13:33:14+00:00.

06/Nov/22 13:33

Ένα τάιμ άουτ του Γιώργου Μπαρτζώκα στην τρίτη περίοδο κόντρα στη Βαλένθια ξεχώρισε μετά την ήττα του Ολυμπιακού.

Tου Βαγγέλη Παπαδημητρίουinfo@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός γνώρισε δεύτερη σερί ήττα στο ΣΕΦ, αυτή τη φορά από τη Βαλένθια με 82-83.

Το ματς έγινε ντέρμπι, με τους Ισπανούς να έχουν 3/3 βολές στο -4” και μεγάλη άμυνα στο πιθανό σουτ νίκης του Άλεκ Πίτερς.

Μετά τον αγώνα, έμειναν τα σχόλια για τις διαιτητικές αποφάσεις στο τελευταίο λεπτό, αλλά και ένα τάιμ άουτ του Γιώργου Μπαρτζώκα.

Ο Μουσταφά Φαλ έγραψε το 53-37 στο 21:45′, για να έρθει άμεσα το 53-47 στο 23:47′, με τον Έλληνα προπονητή να καλεί αμέσως τους παίκτες του στον πάγκο.

Και εκεί, δεν χαρίστηκε!

”Γιατί όλοι παίζετε άμυνα με τα μάτια; Μάλλον νομίζετε ότι το παιχνίδι τελείωσε και αρχίσατε να σκέφτεστε τα στατιστικά σας. Κινηθείτε πιο γρήγορα στην επίθεση, γιατί τώρα απλά περπατάτε”

Eurohoops Show: Vol. 3: Συζήτηση με τον Βαγγέλη Ιωάννου για Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και… διαιτησία!

Ολυμπιακός blog: Η “τέλεια ληστεία” και τα αναγκαία στηρίγματα

Ιωάννου blog: O ορισμός του «πέναλτι και αποβολή»!!!

Αϊζάια Κάνααν: Δεν έχει παίξει δευτερόλεπτο με τον Ολυμπιακό σε τέταρτη περίοδο (videos)

Μπολομπόι στο Eurohoops: “Πρέπει να μας γίνει μάθημα αυτό που συνέβη”