Ολυμπιακός: Η ομιλία του Μπαρτζώκα στα αποδυτήρια μετά την πρόκριση στον τελικό (video)

2023-05-20T01:11:43+00:00 2023-05-20T03:31:35+00:00.

John Rammas

20/May/23 01:11

BartzokasGiorgos-Olympiacos-Monaco-FinalFour-speech

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μοίρασε “συγχαρητήρια” στους παίκτες του στον Ολυμπιακό για την αντίδρασή τους στο δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού με τη Μονακό (76-62) στο Κάουνας κι ανανέωσε το ραντεβού για μετά τον τελικό της Ευρωλίγκας με τη Ρεάλ Μαδρίτης (21/5, 20:00/NOVASPORTS PRIME).

Αποστολή στο Κάουνας: Σταύρος Μπαρμπαρούυσης/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε σε τελικό Ευρωλίγκας για ένατη φορά στην ιστορία κι η τέταρτη κατάκτηση του τροπαίου απέχει μία νίκη μακριά. Χρειάστηκε να επιστρέψει από το -12 (29-41 στο 20′) με τη Μονακό. Ευτυχώς δεν του πήρε περισσότερα από 5 λεπτά στην τρίτη περίοδο (27-2 επιμέρους σκορ) μέχρι το τελικό +14 (76-62).

Μιλώντας στα αποδυτήρια αμέσως, παρουσία των ιδιοκτητών της ΚΑΕ, Παναγιώτη και Γιώργου Αγγελόπουλου, ο Γιώργος Μπαρτζώκας συνεχάρη τους παίκτες του για την αντίδρασή τους στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε λόγο για άξια εκπροσώπηση του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο κι άφησε τα υπόλοιπα για τη μάχη τροπαίου με τη Ρεάλ Μαδρίτης, την οποία θα αντιμετωπίσει για τέταρτη φορά σε τελικό Ευρωλίγκας.