Stoiximan Basket League: Αήττητος ο Ολυμπιακός, δεύτερη σερί νίκη ο Παναθηναϊκός (videos)

2021-10-24T21:08:23+00:00 2021-10-24T21:34:05+00:00.

24/Oct/21 21:08

Η τέταρτη αγωνιστική της Stoiximan Badsket League ολοκληρώθηκε, με τις νίκες των Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ΑΕΚ και Κολοσσού να ξεχωρίζουν. Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και τα highlights.

Η τέταρτη αγωνιστική της Stoiximan Basket League έριξε αυλαία την Κυριακή (24/10), με ισάριθμες αναμετρήσεις. Το Λαύριο νίκησε σχετικά εύκολα στο τέλος τον Απόλλωνα με 82-66, παρά την αντίδραση των Πατρινών στη τρίτη περίοδο με 0-14.

Ο Ολυμπιακός λίγο έλειψε να πέσει θύμα του Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη, ο Κώστας Παπαδάκης έστειλε το ματς στη παράσταση (78-78), όμως στο τέλος οι ερυθρόλευκοι νίκησαν με 90-95 και παρέμειναν η μοναδική αήττητη ομάδα.

Στο τελευταίο χρονικά ματς της ημέρας, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε νωρίς από το -12, έπαιξε πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε στο Περιστέρι με 62-77.

Το Σάββατο (23/10), ΑΕΚ και Άρης προσέφεραν ένα μεγάλο ντέρμπι (64-63), το οποίο κρίθηκε στο φινάλε με καλάθι του Ανδρέα Πετρόπουλου στο -5”. Κολοσσός και Προμηθέας πήραν σημαντικές νίκες κόντρα σε Ιωνικό και Λάρισα αντίστοιχα.