Έλις: “Δεν με ενδιαφέρουν τα στατιστικά, είμαι παίκτης της ομάδας”

2021-01-28T22:47:04+00:00 2021-01-28T22:56:13+00:00.

28/Jan/21 22:47

ellis

Ο Οκτάβιους Έλις ξεκαθάρισε πως δεν τον ενδιαφέρουν τα στατιστικά του, αλλά τα αποτελέσματα του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός έφτασε πολύ κοντά στη νίκη, όμως στο τέλος λύγισε από την Μπαρτσελόνα με 74-76, παρά το γεγονός πως είχε τριπλή ευκαιρία να νικήσει ή πάει το ματς στην παράταση.

Ο Οκτάβιους Έλις αναφέρθηκε στο φινάλε της αναμέτρησης, με τον ίδιο να τονίζει πως ήταν θέμα ενέργειας και έλλειψής της, την ώρα που δεν μπόρεσε να τελειώσει το ματς παρά την πολύ καλή του εμφάνιση (8 πόντοι-13 ριμπάουντ) και το ρεκόρ καριέρας στα επιθετικά ριμπάουντ (7), καθώς είχε αποβληθεί με 5 φάουλ, με το 4ο να είναι αρκετά αυστηρό.

Αναλυτικά όσα είπε ο σέντερ του Ολυμπιακού

“Δεν με ενδιαφέρουν τα στατιστικά μου. Εγώ είμαι παίκτης της ομάδας και με νοιάζει να νικάμε. Κάποια λάθη στο φινάλε μας στέρησαν τη νίκη σήμερα. Πρέπει να λύσουμε το θέμα της ενέργειας. Είναι αλήθεια ότι δεν είχαμε την ίδια ενέργεια στο πρώτο ημίχρονο σε σχέση με την τρίτη περίοδο”.

Ευρωλίγκα – βαθμολογία: Στα… αρνητικά ο Ολυμπιακός (videos)
Ολυμπιακός: Έξαλλος ο Μπαρτζώκας αποβλήθηκε στα 6”, φωνάζοντας “Μας κλέβετε”! (video)
Γιασικεβίτσιους: Έχει πάρει τον… αέρα του Ολυμπιακού! (video & πίνακας)
ΜακΚίσικ: “Πρέπει να σουτάρω περισσότερο” μετά το ρεκόρ καριέρας στα τρίποντα (videos)
Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα: Η τριπλή χαμένη ευκαιρία και το εκπρόθεσμο φόλοου στο φινάλε (video)
Νικ Καλάθης: “Γλυκιά” επιστροφή στο ΣΕΦ! (videos)