Βεζένκοφ: “Είναι από τα δύσκολα βράδια, όλα πήγαν λάθος”

2021-02-18T20:34:21+00:00 2021-02-18T21:36:01+00:00.

18/Feb/21 20:34

vezenkov

Ο Σάσα Βεζένκοφ σχολίασε την βαριά ήττα του Ολυμπιακού από την Εφές και κυρίως την εικόνα της ομάδας του.

Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ κακός από το 10′ και έπειτα και γνώρισε την ήττα με 76-53 από την Εφές, παρά το γεγονός πως είχε προηγηθεί με 15 πόντους στην πρώτη περίοδο.

Ο Σάσα Βεζένκοφ (9 πόντοι, 8 ριμπάουντ 3 ασίστ) μίλησε για την εικόνα της ομάδας του και ξεκαθάρισε πως πρέπει άμεσα αυτός και οι συμπαίκτες του να βρουν τι φταίει και έχουν χάσει 5 σερί φορές, ενώ τόνισε πως κίνητρο υπάρχει ακόμα, παρά την δύσκολη βαθμολογικά θέση.

Αναλυτικά όσα είπε ο παίκτης του Ολυμπιακού

”Ξεκινήσαμε καλά, αλλά δεν έχεις τύχη χωρίς διάρκεια. Δεν κάναμε τίποτα σωστό σε άμυνα και επίθεση, ειδικά στην δεύτερη ήταν το μεγάλο πρόβλημα. Πρέπει να δούμε το ματς, τι λάθη κάναμε. ήταν ίσως το χειρότερο δεύτερο δεκάλεπτο και ημίχρονο. Είναι η 5η σερί ήττα, πρέπει να δούμε τι κάνουμε λάθος και να το διορθώσουμε.

Να δούμε το ματς όλοι μαζί και να καταλάβουμε γιατί βάλαμε σε 10′ 26 πόντους και μετά 27. Ίδιες ομάδες παίζαμε, έπαιξαν όμως πιο σκληρά, κάθε λάθος μας κατέληγε σε καλάθι. Είναι από τα δύσκολα βράδια, που όλα πήγαν λάθος.

Περιμένεις να γίνει πιο επιθετική η Εφές, ειδικά με την είσοδο του Λάρκιν, αλλά οι 32 πόντοι σε μία περίοδο είναι πολλοί, ειδικά όταν βάζεις 8. Στο δεύτερο μέρος, τα πράγματα έγιναν χειρότερα.

Το κίνητρο πάντα υπάρχει, πρέπει να κυνηγήσουμε κάθε ελπίδα, δεν μπορούμε να τα παρατήσουμε. Πρέπει να δούμε γιατί πάνε τόσα πράγματα λάθος. Όταν είσαι στο Ολυμπιακό, κάθε ματς πρέπει να το διεκδικείς. Είναι κλισέ, αλλά εμείς τα κάναμε έτσι, εμείς πρέπει να παλέψουμε”

Εφές – Ολυμπιακός 76-53: “Λίγος” στην Πόλη, πήρε ό,τι του… άξιζε (videos)

Eurohoops Show: Vol. 19: Συζήτηση με τον Μίλαν Τόμιτς για την ήττα του Ολυμπιακού από την Εφές

Ολυμπιακός: Κακός του “δαίμονας” η Εφές – Τέσσερα χρόνια χωρίς διπλό στη Πόλη! (videos)

Ολυμπιακός: Season low οι 53 πόντοι στη Τουρκία – Τρίτη χειρότερη επίδοση στην ιστορία του! (videos-πίνακας)

Μπαρτζώκας: “Καταρρεύσαμε χωρίς να υπάρχει εξήγηση”

Λάρκιν: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ μέσος όρος κόντρα στον Ολυμπιακό! (videos)