Παπαγιάννης: “Δεν θα κρυφτώ, έχω το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης”

2022-11-18T20:51:31+00:00 2022-11-18T21:48:20+00:00.

18/Nov/22 20:51

EUROLEAGUE / ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (EUROKINISSI)

Ο Γιώργος Παπαγιάννης έκανε την αυτοκριτική του μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από την Φενέρ με 107-77.

Η Φενέρ νίκησε τον Παναθηναϊκό με 107-77, στην τρίτη πιο ”βαριά” ήττα των ”πράσινων” στην Ευρωλίγκα.

Ο Γιώργος Παπαγιάννης (12 πόντοι, 4 ριμπάουντ με 5/10 σουτ σε 24:33′) στάθηκε στα στοιχεία, που έφεραν την συντριβή, ενώ αναφέρθηκε και στον εαυτό του.

Αναλυτικά όσα είπε ο αρχηγός του Παναθηναϊκού:

”Ξεκινήσαμε λάθος το ματς, αλλά στη πρώτη περίοδο είχαμε το προβάδισμα. Με την Φενέρ, που είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα, αν κάνεις λάθη, θα το πληρώσεις. Κυνηγούσαμε το σκορ, είχε την διαφορά και λιγότερο άγχος. Έβαλε σουτ, δεν παίξαμε καλή άμυνα και έτσι δεν βγήκε ούτε η επίθεση.

Δεν θα κρυφτώ, έχω το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης, έχω κάνει κι εγώ λάθη. Γενικά δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι. Η Φενέρ θα σε κάνει να το πληρώσεις, αν δεν παίξεις καλά, με την δημιουργία της και τα σουτ της”

Ουίλμπεκιν: Με 19 πόντους σε 19΄ λεπτά απέναντι στην άμυνα του Παναθηναϊκού (video)

Χάρμα ιδέσθαι η Ζαλγκίρις, δε βλέπεται η Αρμάνι (videos)

Ράντονιτς: “Η Φενέρ έκανε ένα τέλειο ματς”

Καλάθης: “Όλοι οι συμπαίκτες μου ήταν εξαιρετικοί, αυτό μας κάνει ξεχωριστούς”

Ιτούδης: “Σέβομαι τον Παναθηναϊκό”