Πίτερς στο Eurohoops: “Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο δεκάλεπτο!” (video)

2023-05-20T07:07:36+00:00 2023-05-20T03:46:12+00:00.

Σταύρος Μπαρμπαρούσης

20/May/23 07:07

EUROLEAGUE / FINAL 4 / ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ / ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΟΝΑΚΟ (LATO KLODIAN / EUROKINISSI)

Ο Άλεκ Πίτερς εμφανίστηκε… εντυπωσιασμένος από τον Ολυμπιακό στο Eurohoops, μετά την πρόκριση στον τελικό της Ευρωλίγκας.

Αποστολή στο Κάουνας: Cesare Milanti/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός είναι στον μεγάλο τελικό της Ευρωλίγκας, μετά το 76-62 επί της Μονακό.

Ο Άλεκ Πίτερς αγωνίστηκε μόλις για 4:28′ (1 ριμπάουντ και χωρίς σουτ), αλλά απόλαυσε τη μεγάλη νίκη της ομάδας του.

Αυτό εξέφρασε στο Eurohoops μετά τον θρίαμβο του ημιτελικού, ενώ στάθηκε στο απίστευτο 27-2 της τρίτης περιόδου.

”Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αδιανόητο. Αυτό που έκαναν τα παιδιά όπως οι Φαλ, Βεζένκοφ, Παπανικολάου στο τρίτο δεκάλεπτο είναι αυτό που χρειαζόμασταν. Είναι ίσως η καλύτερη περίοδος που έχω δει ποτέ στην ζωή μου. Εύχεσαι να είσαι κομμάτι του, αλλά το να το βλέπω αυτό είναι κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ”

Μπαρτζώκας στο Eurohoops: “Πίστευα ότι με διαφορά 5-6 πόντων θα είχαμε ελπίδα, αλλά δεν περίμενα 27-2!” (video)

Αγγελόπουλοι: “Απ’ τις πιο συγκλονιστικές στιγμές που έχουμε ζήσει όλα αυτά τα χρόνια στον Ολυμπιακό”

Ολυμπιακός: 9ος τελικός στην ιστορία του, για έβδομη φορά αντίπαλος με Ισπανούς!

Παπανικολάου: Ο αρχηγός ΣΗΚΩΣΕ το βάρος στην πιο κρίσιμη στιγμή! (video)

Μπαρτζώκας: “Στο τρίτο δεκάλεπτο παίξαμε την καλύτερή μας άμυνα, είχαμε μία ήρεμη συζήτηση στο ημίχρονο”

Σλούκας: “Δείξαμε χαρακτήρα, έπαιξε ρόλο η εμπειρία μας” (video)

Κάνααν: “Η άμυνα ήταν ο κινητήριος μοχλός, έτσι πρέπει να παίξουμε και στον τελικό”

Βεζένκοφ: “Ήταν μία κατάθεση ψυχής στο τρίτο δεκάλεπτο” (video)

Ο Ομπράντοβιτς αποθέωσε τον Ουόκαπ: “Όταν ένας παίκτης κυριαρχεί με 0 πόντους…”

O Φαλ αφού ΚΑΤΑΠΙΕ τη Μονακό: “Ξέρω τι ομάδα έχουμε!” (video)