Basketbol Şampiyonlar Ligi 2. Hafta Özeti: Galatasaray ve Karşıyaka Yoluna Kaybetmeden Devam Ediyor

2021-10-14T08:25:30+00:00 2021-10-14T08:25:30+00:00.

Arma Kaynar

14/Eki/21 08:25

Eurohoops.net

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde normal sezonun 2. haftası geride kaldı…

By Johnny Askounis/ info@eurohoops.net

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 2. haftasında tam 7 karşılaşma oynandı. Bu heyecanlı mücadelelerde alınan sonuçlarla bazı takımlar turnuvadaki iddiasını güçlendirdi.

A Grubu’nde turnuvanın ilk 2 haftasından sonra namağlup 2 takım bulunuyor. 2017 sezonunun şampiyonu Lenovo Tenerife, Dinoma Sassari’yi yenerken MHP Riesen Ludwisburg da Prometey’i Justin Simon’ın 18 sayı – 12 ribaundluk double-double’ıyla mağlup etmeyi başardı.

Pazartesi akşamı oynanan Haftanın Maçı’nda SIG Strasbourg, Filou Oostende’yi mağlup ederek derecesini 2-0’a getirirken F Grubu’nda oynanan diğer maçta Kalev/Cramo, temsilcimiz TOFAŞ’ı geçmeyi başardı.

Pınar Karşıyaka, Arged BM Star Ostrow Wielkopolski’yi zorlu bir maçta yenerek derecesini 2-0’a taşırken B Grubu’nda yer alan Baxi Manresa da Hapoel Jerusalem’i devirerek grupta oynadığı 2. maçı da kazanmış oldu.

Karşıyaka dışında bir diğer temsilcimiz Galatasaray NEF de derecesini 2-0’a geliştiren bir diğer takım oldu. Sarı-Kırmızılılar, DeVaughn Akoon-Purcell’in 31 sayılık performansıyla deplasmanda Igokea’yı devirmeyi başardı. Aynı gruptaki diğer mücadelede ise Jerrick Harding, son saniye basketiyle takımını PAOK karşısında zafere taşıdı.

C, D, G ve H Grubu’nda 2. maçlar önümüzdeki hafta oynanacak.

Basketbol Şampiyonlar Ligi Normal Sezonu

A Grubu
Prometey – MHP Riesen Ludwigsburg 64-86
Lenovo Tenerife – Dinamo Banco di Sardegna Sassari 87-60

Puan Durumu
1. MHP Riesen Ludwigsburg 4 (2-0)
2. Lenovo Tenerife 4 (2-0)
3. Prometey 2 (0-2)
4. Dinamo Banco di Sardegna Sassari 2 (0-2)

B Grubu
Pinar Karsiyaka – Arged BM Star Ostrow Wielkopolski 80-77
Hapoel Bank Yahav Jerusalem – Baxi Manresa 68-73

Puan Durumu
1. Baxi Manresa 4 (2-0)
2. Pinar Karsiyaka 4 (2-0)
3. Hapoel Bank Yahav Jerusalem 2 (0-2)
4. Arged BM Star Ostrow Wielkopolski 2 (0-2)

C Grubu
Puan Durumu
1. Unicaja Malaga 2 (1-0)
2. Lavrio Megabolt 2 (1-0)
3. JDA Dijon 1 (0-1)
4. Nizhny Novgorod 1 (0-1)

D Grubu

Puan Durumu
1. NutriBullet Treviso 2 (1-0)
2. Falco Szombathely 2 (1-0)
3. AEK 1 (0-1)
4. VEF Riga 1 (0-1)

E Grubu

PAOK mateco – ERA Nymburk 83-84
Igokea – Galatasaray Nef 85-89

Puan Durumu
1. Galatasaray Nef 4 (2-0)
2. Igokea 3 (1-1)
3. ERA Nymburk 3 (1-1)
4. PAOK mateco 2 (0-2)

F Grubu

Filou Oostende – SIG Strasbourg 77-83
Tofas Bursa – Kalev/Cramo 77-81

Puan Durumu
1. SIG Strasbourg 4 (2-0)
2. Kalev/Cramo 3 (1-1)
3. Tofas Bursa 3 (1-1)
4. Filou Oostende 2 (0-2)

G Grubu

Puan Durumu

1. Hapoel U-NET Holon 2 (1-0)
2. U-BT Cluj Napoca 2 (1-0)
3. Darussafaka 1 (0-1)
4. Happy Casa Brindisi 1 (0-1)

H Grubu

Puan Durumu
1. Hereda San Pablo Burgos 2 (1-0)
2. EWE Baskets Oldenburg 2 (1-0)
3. Rytas Vilnius (0-1)
4. Besiktas Icrypex 1 (0-1)

Photo Credit: Basketball Champions League